راهنمای خرید لپ تاپ های سال جدید

نکاتی در مورد اینکه در هنگام بررسی لپ تاپ باید به دنبال چه مواردی باشید

سیستم های لپ تاپ به دلیل افزایش و تحرک ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. برای بسیاری ، آنها عملکرد و ویژگی های بیش از اندازه کافی را دارند که کاملا جایگزین رایانه رومیزی شده است. این راهنما به شما کمک می کند برخی از نکات کلیدی را که می خواهید قبل از خرید رایانه بعدی خود بررسی کنید ، بررسی کنید.
اندازه و وزن

بدیهی است که اندازه و وزن لپ تاپ مهم است. رایانه های بسیار نازک ، مانند Ultrabooks ، می توانند بسیار قابل حمل باشند ، اما اغلب فاقد چند ویژگی هستند. تعویض دسک تاپ قدرت معادل سیستم های کاری را خواهد داشت ، اما سنگین و بزرگ هستند ، محیط را دشوار می کنند. هنگام خرید لپ تاپ (به ویژه اگر می خواهید یک لپ تاپ سبک خریداری کنید) ، حتماً سیستم ها را برداشته و آنچه را می خواهید به دست آورید بررسی کنید. همچنین فراموش نکنید که هنگام حمل آن به لپ تاپ ، وزن مواردی مانند آداپتور برق متناوب را در نظر داشته باشید.

اندازه و اندازه لپ تاپ:

پردازنده ها (CPU)

پردازنده های موبایل معمولاً کندتر از پردازنده های دسک تاپ هستند ، اما هنوز برای افراد نیازمند سرعت کافی دارند. پردازنده های دو هسته ای معمول مدل های چهار هسته ای موجود برای جستجوی چند زبانه هستند. نوع پردازنده های موجود در لپ تاپ به اندازه و هدف لپ تاپ بستگی دارد. آنها مستقیماً بر عملکرد و همچنین دوام باتری تأثیر می گذارند و مقایسه را دشوار می کنند. لازم به ذکر است که بسیاری از اولترابوک ها برای آزمایش و نگهداری نیرو از پردازنده با سرعت کمتری استفاده می کنند که می تواند بر کسانی که به دنبال کارهای سخت تر هستند تأثیر بگذارد. لیست پردازنده های موجود برای انواع مختلف رایانه های موجود را بررسی کنید.

راهنمای خریدار پردازنده لپ تاپ
به چه سرعت کامپیوتر نیاز دارید؟
آیا هسته های چند پردازنده همیشه خوب هستند؟

حافظه (RAM)

لپ تاپ ها معمولاً از نظر حافظه قابل مقایسه با میز کار محدود هستند. وقتی به رایانه ها نگاه می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که سیستم می تواند از حداکثر حافظه و همچنین مقدار سرمایه گذاری شده در رایانه استفاده کند. همچنین مهم است که بدانید آیا ارتقا حافظه توسط خود شما انجام می شود یا اینکه باید از نظر فنی انجام شود. بسیاری از لپ تاپ های قابل ارتقا توانایی بهبود حافظه برای همه را ندارند. تمام گیگابایت ها برای بهبود عملکرد واقعاً به حداقل حافظه حداکثر تا 8 گیگابایت نیاز دارند.

راهنمای خریدار حافظه لپ تاپ

نمایش ها و فیلم ها

فیلم موجود در لپ تاپ از نمایشگر و پردازنده ویدئو تشکیل شده است. نمایشگر با اندازه صفحه و وضوح تصویر طبیعی تعریف می شود. هرچه نمایشگر بزرگتر باشد ، وضوح تصویر نیز بالاتر است ، اما بر روی سیستم تلفن همراه نیز تأثیر خواهد گذاشت. البته ، اکنون فرمول های بسیار بالایی وجود دارد که جزئیات فوق العاده ای را ارائه می دهند ، اما خواندن متن برخی از برنامه های خاص نیز دشوار است. GPU عملکرد رایانه را در مواردی مانند بازی های سه بعدی یا برنامه های غیر سه بعدی تعیین می کند.

نمایشگر نوت بوک و راهنمای گرافیک
با استفاده از گرافیک ، بیشتر فقط برای بازی ها

ذخیره اطلاعات

به چه میزان فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟ اندازه دیسک های سخت نسبتاً مستقیم است و سرعت چرخش بر عملکرد تأثیر می گذارد. لپ تاپ های بیشتر و بیشتر سعی در استفاده از ماشین های سریع تر و مقاوم تر دارند here ، حتی اگر قابلیت های کلی کمتری داشته باشند یا در مورد موتور و قدرت هیبریدی به خطر بیفتند. درایوهای نوری برای لپ تاپ هایی که حتی بسیاری از آنها کم اهمیت هستند ، از اهمیت کمتری برخوردار می شوند. Blu-ray برای مشاهده فیلم با کیفیت بالا در دسترس است ، اما هنوز هم بسیار نادر است.

راهنمای لپ تاپ
Solid State Drives چیست؟
SSHD چیست؟
مرگ بر روی درایو نوری کامپیوتر

کار شبکه

توانایی اتصال به یک شبکه خالص امروزه در بسیاری از لپ تاپ ها یکپارچه است. تقریباً هر لپ تاپ دارای 802.11b / g / n به عنوان نوعی کانون Wi-Fi است. شبکه سیمی هنوز برای بسیاری از گیگابیت اترنت در دسترس است که از رایج ترین سرعت ها پشتیبانی می کند. بلوتوث برای دستگاه های بی سیم و افراد در مناطق دور افتاده که به کارت مودم یا تلفن همراه (WWAN) داخلی نیز نیاز دارند ، مفید است.

راهنمای ویژگی های شبکه لپ تاپ
شبکه سازی چیست؟

عمر باتری:

داشتن یک لپ تاپ چقدر خوب است اگر در هر تعداد ساعت فقط یک بار شارژ بگیرید! بعضی از سیستم ها می توانند محاسبات روز کامل را تبلیغ کنند که تقریباً به هشت ساعت ترجمه می شود ، یعنی مدت یک روز کاری ، اما بسیاری از آنها بسیار کمتر هستند. سعی کنید عمر باتری مشخص شده توسط سازنده برای یک باتری استاندارد را پیدا کنید. نگاهی بیاندازید
تا حداقل سه تا چهار ساعت سیستم را در زیر باتری معمولی قرار دهید. سیستم های Ultimate قابل حمل بیشتر باید حداقل شش ساعت وقت داشته باشند. اگر به مدت طولانی نیاز به کار دارید ، به لپ تاپ های دارای افعال رسانه ای نگاه کنید که می توانند دو برابر آنها به عنوان باتری اضافی یا باتری های طولانی مدت قابل خریداری باشند.

10 نکته در مورد عمر باتری:
چرا عمر واقعی باتری کم گزارش شده است؟

برنامه های گارانتی

لپ تاپ ها به دلیل قابل حمل بودن سو ab استفاده می کنند و استفاده از آنها آسان است. هنگام خرید سیستم ، حداقل یک سال گارانتی از تولید کننده بگیرید. اگر از سیستم خود استفاده می کنید ، دو یا سه سال ضمانت ممکن است انتخاب بهتری باشد ، اما ارزان تر خواهد بود. اگر خدمات توسط سازنده ارائه شود ، پیشرفت های شخص ثالث گزینه خوبی نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *